A HP digitális kórházi infrastruktúrája a jövő egészségügyi informátikájának előrevetített képe, egy olyan jövőé, amelyben az elektronikus egészségügyi nyilvántartások javítják az egészségügyi tevékenységek minőségét, és az azt végző emberek hatékonyságát.
A jövő kórházaiban sok esetben talán nem a legújabb gyógyszer menti meg a betegek életét, hanem a számítógépes rendszer.
Az európai kórházak ezért mennek át digitális átalakuláson.
A HP digitális kórházi infrastruktúrája a jövő egészségügyi informatikájának előrevetített képe, egy ölyan jövőjé, amelyben az elektronikus egészségügyi nyilvántartások javítják az egészségügyi tevékenységek minőségét, és az azt végző emberek hatékonyságát.
Ez a költséges, nehezen megosztható és könnyen elveszthető filmek (például röntgen) cseréjét jelenti digitális képekre. Váltást jelent a kézzel írt jegyzetekről és papírmunkáról a hálózati szoftverekre, amelyek pontosan regisztrálják és gyorsan továbbítják a betegek adatait.
Néhány egyszerű kattintással az orvosok és a nővérek azonnali hozzáféréssel rendelkeznek nagy felbontású digitális képekhez, laboratóriumi eredményekhez és a kezelési előzményekhez. Ha az orvosok folyamatosan hozzáférnek az egészségügyi nyilvántartáshoz, és a diagnózisra és kezelésre vonatkozó döntéseiket pontos információkra alapozzák, időt, pénzt takarítanak meg, de legfontosabban életeket mentenek meg.
"Segítünk a kórházaknak abban, hogy képesek legyenek felhasználni az információs technológiában rejlő lehetőségeket, és a 21. századba lépjenek," mondja Ingo Juraske, a HP elnökhelyettese és az európai, közel-keleti és afrikai régió (HP EMEA) közintézményi szektorának vezetője.
Az egészségügy következő forradalma
Az egészségügy következő forradalma nem csak az orvosságokról szól, hanem a technológia felhasználásáról az információkezelésre, amely biztonságos és hatékony betegellátást eredményez.
Az Európai Unió kórházaik felkészültek a befektetésre, hogy digitális kórházakká váljanak. 2010-re az Európai Bizottság előrejelzése szerint a nemzeti egészségügyi költségvetés öt százalékát fordítják elektronikus egészségügyi rendszerekre és szolgáltatásokra.1
A HP, Cisco és a norvég Cardiac együttműködnek abban, hogy segítsék a kórházakat digitálissá válni, és hogy megfeleljenek a 21. század követelményeinek. Számos olyan megoldást biztosítanak, amelyet sok éves együttműködésük során fejlesztettek ki az egészségügyi ICT területén.
A trondheimi (Norvágia) St Olav Kórházban a HP és partnerei Európa technológiailag egyik legfejlettebb és leginnovatívabb kórházát hozzák létre.
A Cisco Systems hálózati eszközeinek és a Cardiac middleware-jének használatával a HP egy magas szinten megosztott hálózatot épített ki, amely a legmodernebb mobil és vezeték nélküli technológiát használja. A St Olav’s IT infrastruktúrájának ilyen szintű modernizálása teremt alapot a valóban digitális kórházak számára. Internet Protokoll (IP) képezi alapját a kórházak mindennemű kommunikációjának – a digitális utasításoktól és webes együttműködéstől az XML alkalmazásokig, IP telefonrendszerekig és személyhívókig.
A betegeké az előny
Mit jelent ez gyakorlatban? A St Olav kórházban, a HP iPAQ zsebszámítógépe nagyobb szerepet tölt be, mint egy "személyes digitális asszisztens"; "orvosi digitális asszisztensként" működik majd, amely felváltja a mobiltelefonokat és személyhívókat.
A kórház orvosai mozgás közben kapnak új adatokat a betegeikről. Sürgősségi hívások, riasztások és hagyományos üzenetek – mindezek a vezeték nélküli IP hálózaton keresztül egyetlen hordozható készülékre érkeznek.
A kórház nővérhívó rendszere a beteg ágyánál lévő terminálon keresztül működik és a beteget egy híváskezelőhöz kapcsolja. A rendszer egy előre meghatározott hívás rendezést végez, és a hívást a kijelölt nővérnek kapcsolja. Ha a nővér nem válaszol egy bizonyos időn belül, a rendszer a hívást átirányítja egy másik nővérnek, és így tovább, amíg a hívásra nem reagálnak. Üzleti fogalommal élve, növeli a hatékonyságot úgy, hogy a személyzet képességeit a legjobban használja ki. A beteg számára ez alaposabb gondoskodást jelent a megfelelő személytől, a megfelelő időben.
A nővérhívó rendszer a teljes, integrált technológia részét képezi, ami a következőket is tartalmazza: IP telefonok, vezeték nélküli IP telefonok, PDA-k, RFID címkék a berendezéseken, integrált orvosi berendezések és beteg szórakoztató terminálok. A HP szerepe: elvégzi a rendszer integrálását, teljes projekt menedzsmentet biztosít, megtervezi a rendszer architektúráját, integrálja a Cardiac middleware-jét, felel a biztonságért, megvalósítja a hálózatot és nyitott barangolást.
A St. Olav tervet és IT elveit alkalmazni fogják egy új korházban, az osloi (Norvégia) Nye Ahusban. A HP és partnerei részt vesznek a projektben. A rendszer kiépítése várhatóan 2008-ban fejeződik be.
A St. Olav példa arra, hogy az egészségügy mit várhat a HP-től és más IT vállalatoktól – segítséget az európai egészségügyi rendszer átalakításában.
"Egy kórházi ICT infrastruktúrát építünk annak érdekében, hogy megnyissuk az elkövetkezendő évtizedek modern egészségügyi kommunikáció előtti utat ," mondja Arve-Olav Solumsmo, a kórházfejlesztési projekt PR menedzsere. "A technológiai partnereinknek nem csak egyszerűen modern, hanem a jövő technológiáját kell biztosítaniuk."
Kommentáld!